Kent Meydanı’nın Sırrını Çözdüm

Söze nereden başlamalı? FSM Bulvarının orada yaşamaya başladıktan sonra heykel, garaj, setbaşı gibi yerlere hiç uğramaz olduğumdan ve Kent Meydan’ına açıldığından beri gelmemiş olmamdan mı, Bursa’da ardı ardına açılan AVM’lerden mi, yoksa tasarımda uygulamanın düşünülmeden uygulanması sonucu nelerin ortaya çıkabildiğinden mi?

Kent Meydan’ı açılalı bir süre oldu ve konumu itibarı ile şehrin orta yerinde olması, ve tüm ulaşım araçlarının adeta merkezinde konuşlanması dolayısı ile belkide en kolay gidilecek AVM’lerin başında geliyor. Ama yukarıda dediğim gibi ben uzuuun zamandır çekirge’yi geçmeden, FSM-Yalova Yolu arasında gidip geldiğim için Kent Meydan’ına hiç gelmemiş. 2-3 kere önünden geçerkende “bu bina terli mi olm lan?” diye düşünmüştüm. Kış olduğu için de camları buharlanıyor sanmıştım. Ya da belki camlar dışarıdan kirlenmişti, ve bir türlü temizlenmemekteydi.

Bu hafta sonu bu işin ardındaki sırrı öğrendim. Karımla tam önünden yürüyerek geçerken hadi içini hiç görmedik bunun diye, daldık devasa döner kapısından içeri. Pizza Hut’da yiyebildiğin kadar pizza 7TL kampanyasından yararlandık ve sonra bir takım alışverişler yaptık. Daha sonra eve döndük.

Gördüğünüz gibi bina yakından bile buhulanmış gözüküyor.

Oysa içerden bakınca durum farklı. Bu halftone noktalarımsı efekt verilmiş meğer.

Böylece görüyoruz ki, bazen bir fikir uygulanırken beklenmedik etkilere sebep olabiliyor. Kent Meydan’ının logosu ise ayrıca dikkatimi çekiyordu. Sanki rüzgaz gülü bir yerlerde daha vardı derken, olaya uyanıyorum. Setbaşı’ndaki “Meridyen AVM” logosu da rüzgar gülü değil miydi ya diye düşünüyorum ve hemen olayı google’a döküyorum. Görüyorum ki doğru hatırlıyormuşum hakikaten ve bu AVM’nin de logosu rüzgar gülü. Sonuçta kaç tane AVM var Bursa’da ve 2 tanesinin logosunuda aynı şeyi kullanmalarına şaşırarak yoluma devam edeceğim ama meridyen avm’nin sitese girmiş bulunuyorum ve orda gördüğüm bazı şeyler beni hipnotize ediyor.

Meridyen AVM logosu, müthiş glow efekti umuyoruz logonun kendisinden değildir.

Dünyanın belki de en ünlü logosu coca cola’nın fontu ile hoşgeldiniz beni hipnotize ediyor. Sayfa boyunca ortadan aşağı inen beyaz gradient fill ise ana sayfanın tuzu biberi adeta. Site merakımı hızle deştiği için basıyorum tüm butonlarına hızla ve her sayfada ayrı font kullanımı, özellikler “haberler” kısmındaki pembe outline ile birleşince beni benden alıyor. “Ah templateci bıdıklar” sizi diye düşünüyorum. Bu nadide sayfayı görmek ve tasarım feyzi almak isteyenlere de linki veriyorum.

Reklamlar

Etiketler:

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

4 responses to “Kent Meydanı’nın Sırrını Çözdüm”

  1. volkan says :

    Sayın Cenk Bey, ilk görüşümde ben de dışarıdan yapıyı kent hamamı zannetmiş ve fakat AVM olduğunu kısa zamanda öğrenmiştim. Sonra içeriden baktığımızda gördüğüm puantiyeleri sizin gibi grafiksel ve mimari açıdan değerlendirmeyip ‘ulan insan içerden de dışarıyı göremiyo bu neebbiçim bişe hinimalizm heral bu ‘olarak yorumlamış idim.

  2. Anonim says :

    eyyyyy cenkoğlan öncelikle afiyet olsun pizza hutına sağlık rüzgar gülüne güldüm adı üstünde rüzgar gülü gülü gülü .. . meridyenin cola fontunu gördüm 2.5 litrelik cola içersin de midenin derinliklerinden yanardağ patlaması gibi hareketllenme olur da sonra kendine tutumayıp geğğğğğğğğğğirrrisin ya işte ben onu yapmadım tuttum kendimi tabi yukarsını tutunca aşağıdan pıff sesi gelmasin mi amaan çok da meridyenimin rüzgar gülü bursanın hadi len diyecek bu tarz oluşumlara ihtiyacı var

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: