Naturmobile: Hakiki Beygir Gücü

Bir araç alırken satıcıya sorduğumuz ilk 3 soru, a) bu araç ne renk, b) bu araç neyin nesi ve c) bu araç kaç beygir’e tekabül eden bir güçle donatılmıştır? Bu soruların yanıtlarına göre satın aldığımız araçlara daha sonra araç telefonları alırız ama o konuya girmek istemiyorum.

Ben bir araba alsam, bana deseler ki Cenk bu araç 250 beygir kuvvetindedir. Ben bunun doğru olduğunu nasıl bilebilirim? Bilemem tabi ki. Heriflerin lafına güvenmek zorundayız. Ya da gerçekten öyle mi? Farklı opsiyonlar da var tabi.

Hemen gidip bir naturmobile satın alıyorsun, ki içinde atı ve koşu bandı olan bir otobüstür bu. Daha sonra sol elinle bir abaküs tutuyorsun ve her at için abaküsün kırımız topaçlarından bir tanesidi diğer yöne kaydırıyorsun. Atlar bitince kırmızı topaçlardan kaç tanesi sarı onu sayıyorsun ve işte o la la ! Bu araç kaç beygir gücünde ortaya çıkıyor. Ne kadar da kullanıcı dostu.

Ayrıca bu aracı oluşturan insanlar bu aracı neden oluşturduklarını bilen insana da 100.000 dÖlar + aracın patentini de veriyorlar. Ama herkeşcikler kendi atını kendi getirsin diye de cümlelerini sonlandırıyorlar. Bana inanmayan gitsin baksın alla alla.

Etiketler:,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: