CIC7 Beklenen Final: Dignitas vs Rockit

Süpriz dolu bir 2. günün ardından yine hemen herkesin beklediği final’in adı az evvel belli oldu: Dignitas vs Rockit. Bundan önceki 6 LAN’da da defalarca final oynayan bu iki takım’ın sponsorluklar yüzünden isimleri değişsede, yine hemen hemen aynı kadrolar final için tekrar karşı karşıya. Night’ın önderliğindeki idlee.ee kadrosu, clown’un önderliğinde amenti kadrosu…Loser bracket’dan gelen dignitas LAN’ı kazanıp paracıkları eve götürebilmek için Rockit’i 2 kere yenmeli. Rockit şu ana kadar LAN’da daha yenilmediği için dün grand final’de yerini ayırmış ve loser bracket’den gelecek rakibini beklemeye başlamıştı. Winners Bracket finalisti Rockit’in avantajı dignitas’ı 1 kez yenmelerinin kendilerine yetmesi.

En büyük süprizi herkesin “online only” olarak suçladığı Tmoe (to make odds even) takımı yaptı. Full polonyalı ekip dün yarı final’de dignitas ile karşılaşmış ve onları beklenmedik bir sonuçla 4:0 sıfırla losers bracket’e yollamıştı. Loser’s bracket’te ilk önce eski LAN şampiyonu h2k kadrosu Jungle Brothers ile karşılaşan dignitas, beklenenden belki da daha kolay bir maç sonrası butchji ve tayfasını eve geri yolladı. Ardından bu sabah YYT ile karşılan (oldukça gecikmeli olarak çünkü estonya’lı aim manyağı reload LAN’da aynı zamanda quakelive da oynuyor ve onu beklemeleri gerekti biraz) dignitas, belki de şu ana kadar LAN’daki en heyecanlı maçlardan birini 4:0 sıfır kazanarak losers bracket finaline yükseldi. Bu maçta akılda kalan an frostbite’ın sonunda yaşandı. Maçın bitimine 20 saniye kala objective’i radio’ya taşıyan night’ı toxic ve tayfası indirmeyi başardı, ama hızlı revive’lar ile hayatta kalan dignitas maçın son saniyelerinde kalpleri adeta durduran bir şekilde (night elinede healthpack ile obj taşıyarak içeri girdi karşısında 1 adam vardı ama oan bir vücut çalımı atıp objective’i radyoya ulaştırdı) haritayı kazanmayı bildi. Daha sonra oynanan Supply’da ise deyim yerindeyse dignitas YYT’i darma duman etti.

Bu esnada winners bracket finaline ulaşmış olan polonyalı tmoe, dignitas’a karşı sergilediği teamplay’i rockit’e karşı sergileyemeyince o da losers bracket’e inmişti. Ve losers bracket finalinde dignitas ve tmoe tekrar karşı karşıya gelecekti. Dün bazı konsantrasyon sorunları yaşadıklarını ifade eden dignitas mattias bugünün düne benzemeyeceğinin altını çizmiş, dignitas kendi haritaları olarak supply’ı seçmişti. Oldukça çekişmeli geçen bu haritayı biraz zorlansada dignitas kazanmayı bildi. Artık sıra tmoe haritası radar’daydı. Bu ana kadar çoğu kişinin MVP olarak seçtiği fragstealer, dialer, edain gibi çok iyi bir aimbased takım olan tmoe için, aim esaslı bir harita seçmeleri süpriz olmadı. Dignitas LAN öncesi fin’li squall’ı kaybetmiş yerine oldschool isveçli ferus gelmişti ama ferus tüm LAN boyunca istenileni tam olarak verememiş, ET’ye verdiği uzun ara aim’ini oldukça etkilemişti. Burada da tüm yük reload’un üstüne kalmış gibi görünüyordu, Radar gibi aim bazlı bir harita için. Fakat beklenilen olmadı ve maç decider’a uzamadı. Mattias oldukça iyi bir oyun çıkartıp, reload’dan bile fazla damage yapınca, maçın asıl zor kısmı olan West Parts’ı dignitas aldığında tüm polonyalılar 6-7 saniyelik bir full’e girmişlerdi bile. Sonuç dünün tersi oldu ve dignitas tmoe’yi eve yollayarak grand final’e çıkmayı başardı.

Şimdi saat 17:00’de Grand Final’de karşılaşacak olan Rockit ve Dignitas ile 7. düzenlenen Wolfenstein: Enemy Territory’nin en büyük LAN’ı sonuçlanacak. Benim isteğim tabi ki dignitas’ın kazanması, bu durumda en az 4 harita seyredeceğiz ve muhtemel decider’larla iş 6 haritaya kadar (hatta doublefull hold’larda daha da fazla) uzayabilir. Takımlara baktığımız zaman görüyoruz ki,  güç olarak birbirlerine çok benziyorlar. Spam ağrılıklı teambase bir oyunları var. Her iki takımda da ET’nin en iyi aimerları olarak nitelendirilen birer adam var: Rockit’de Maus ve dignitas’ta reload. Clown ve Night gibi çok tecrübeli ve oyunu iyi okuyan 2 takım lideri. Her iki takımda da birer zayıf halka. Rockit’de LAN öncesi takıma eklenen meez ve dignitasta yine LAN öncesi takıma eklenen ferus. Rockit’in avantajları bu finali daha önce defalarca oynamış olmaları ve yüksek tecrübeleri, aynı zamanda dignitas’ı bir kez yenmelerinin onlara yetmesi. Tecrübe konusunda onlardan hiç aşağı kalmayan dignitas’ta en büyük avantaj ise night gibi “kazanma mentalitesine” sahip bir liderin olması. Tam harita bitti, artık herkes oyunu bıraktı denilen anlarda bile saniyeler kala takımına maçı döndürebiliyor (YYT frost haritasında bunu gördük. Attack2da 5:30 dakika time set eden YYT 3-4 dakika CP’nin yüzünü göstermedi dignitas’a ama son 1 dakika night herşeyi önce m1lk’i sonra Ross’u full’e sokarak daha sonra da objective’i taşıyarak değiştirdi)

Sonuç olarak bazı süprizlere tanık olsada, beklenen final karşımızda. Benim beklentim rockit’in yada YYT’nin loser bracket’den gelerek finalde dignitas ile oynamasıydı aslında ama tmoe’den fragstealer ve krein, dignitas’ın bu planlarını suya düşürdü. Artık final’in başlamasına 15 dakika kadar bir zaman kaldı ve ben tüm haftasonu monitör karşısında maç seyretmekten artık kör oldum nerdeyse haha. Ama çok zevkli lan. Bloglarıma da 2 gündür birşey ekleyemedim ama dediğim gibi uyumak hariç tüm zamanım canlı önemli maçları seyretmek, daha sonra eş zamanlı oynanan diğer maçları da skor bilmeden ettv on demand replay’den seyretmekle geçti. Dolayısı ile kimsenin okuduğunu zannetmediğim bu post’u hafta içi güzel şeyler ekleyecem bloglarıma diyerek sonlandırıyorum ve son 15 dakikayı artillery’nin yeni albümünü dinleyerek geçiriyorum.

CIC7 GrandFinal: Rockit vs Dignitas ETTV Link

Reklamlar

Etiketler:, ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: