Hotfile DNS Sorunu Çözümü

Bu blog yaklaşık olarak 3-4 aydır var ve bana ayda ortalama reklamlardan 12-14.000 dolar kazandırıyor sevgili okurlar. Diyeceksiniz ki, cenk çavuş ne reklamı? sitede reklam falan yok…

Tabi reklamın en güzeli bilinç altına gideni olduğu için görünürde reklam yok gibi gözüksede, aslında kodlar arasında acayip reklamlar gizli, ve bu reklamlar sayesinde de dünyanın belki de facebook ile aşık atan yegane sitesi olmuş durumdayız. Allah razı olsun.

Peki ne alaka hotfile ile değil mi? Bakın şöyle açıklayayım: Bundan bir miktar zaman önce “hotfile açılmıyor/telekom sansürcü dnsleri sendormu” teşhisini koymuştum bilgisayarıma, ve ne ilginçtir ki 1 yıllık hotfile account’u almıştım yeni. Tabi peşinen ödediğimiz bu meblağ’ın kaymağını yiyemiyor olmak beni müşkülpesenk durumlara soktu. İlk iş olarak Türk Telekom’a küfürler ettim haliyle. Bildiğiniz gibi herhangi bir uygar ülkede olmayacak sansür işlerinden onlar sorumlu ülkemizde, allah onları bildiği gibi yapsın yapmasına da, bu hayatta yaptıkları nasıl yanlarına kalıyor anlamak mümkün değil. Yok mu bunlardan hesap soracak bir babayiğit?

Hemen tezimi söyleyeyim: Hotfile son zamanlarda coşmuş, rapidshare’i bile zorlar olmuş ve özellikle günlük kotası olmadığı için forumların, blogların aranılan sitesi haline dönüşmüştü. Tabi internetinde hızlanması ile Türk Telekom bandwith’lerine gelen bu hotfile külfetini bunlar “Ya kimse nasıl olsa bişi yapamaz ki bize” yaklaşımı ile DNS’leri ile banladılar. Benim teorim bu çünkü diğer banlanan siteler gibi “Mahkeme kararı ile ….” teranesi de yazmıyor hotfile.com’a girmeye çalışınca…Herneyse, Telekom’dan bahsedip durduk yere sinir katsayımı daha fazla arttırmayayım, konumuza dönelim…

Bu sitede hergün milyar yorum aldığım için anarşist/marjinal okurlarımızdan olan evronas’ın kendisine daha önce yöneltmiş olduğum “olm bu hotfile’ı nasıl açarız” tarzı bir sualime kendisi yanıt vermiş , ama milyar yanıt arasında kaybolmuş bu yanıt. Daha sonra kendisi bir küfürbaz gibi, “penis” kelimesinin halk arasında bilinen 3 harfli tabiri ile bloglarımın yeni tasarımına çapsızca hakaret etmeye yeltenmiş (bakınız)Ben tabi bunu da görmedim. Daha sonra bugün uzaypastanesi.com sitemizin açılışında aynı soruyu kendisine sorunca, küfürlü yanıtlarını copy/pasta şeklinde tekrar dile getirmiş ve yanlış anlaşılmaya mahal bırakmıştır. Ben bu konudaki küfürlerini arkadaşımızın edit etmek durumunda kaldım. Ve fakat orjinaline dokunmadım, ki yukarıdaki linkten görebilirsiniz.

Sonuç olarak hotfile açılmıyorsa 4.2.2.5 ve 4.2.2.6 dns’lerini kullanabilirsiniz. Ben az evvel denedim açıldı. Şimdi sırf telekom bandwithi dolsun diye lüzumsuz şeyler indirip hepsini silecem 2 ay boyunca.

not: 4.2.2.1’dan  4.2.2.16’e kadar olan 6 dns’i deneyebilirsiniz diyor evren ayrıca, ki kendisine teşekkürü borç biliyoruz. Bu ara da götevren ve götveren lafları tamamen tesadüfen çok yakın laflar ha.
Reklamlar

Etiketler:, ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

18 responses to “Hotfile DNS Sorunu Çözümü”

 1. evronas says :

  Bir düzeltme bir anektod başlıklı yorumumu sunmak isterim.

  Düzeltme: 4.2.2.1’den 4.2.2.6’ya kadar olan 6 adet IP, 16’ya kadar olursa aradan 6 tane keyfi seçilir sorun çıkar, laf yersiniz, yansıma yöntemiyle ben de yerim.

  Anektod: “4.2.2.1’dan 4.2.2.16’e kadar” bölümünde yaptığınız imla hatalarından çıkarımım sizin bu rakamları İngilizce telaffuz ederek sonraki ekleri bu telaffuz doğrultusunda kondurduğunuz. Buradan oluşacak sosyolojik çıkarımımı bir sonraki yorumuma bırakıyorum çünkü pek edepli bir yorum oldu bu, gidişatı bozmak istemem.

  Kaygılar,

  evronas

  • cenkozmercan says :

   bir gevşek gibi yazıyı editleyip sizin yorumunuzu lakayıtça bir serzeniş gibi gösterebilirdim ve fakat bilirsiniz ki strum brightblade buna oldukça içerlerdi, dolayısı ile böyle bir davranış sergilemiyorum.
   sonraki yorumunuzu helecan ve şehvet içerisinde bekliyorum, edep dolu yorumlarınız karşısında lady okullarında aldığım terbiye doğrultusunda reverans yapıyorum.

 2. aktif iletişim says :

  Şaka bir kenara, ülkemiz cep telefonu hizmeti için verilen vergi oranı açısından bakıldığında dünyada birinci. Diğer bir yandan, yine araştırmalara göre cep telefonu penetrasyonunda %10’luk bir artış ülkenin yıllık büyüme hızını %6 oranında arttırmaktaymış. Yani, vergi yükü azaltılınca toplanan vergide azalma olmakla birlikte, dolaylı yoldan (diğer iş aktivitelerini körüklemesi sayesinde) ülkenin büyümesi sağlanabilmekte.

 3. aktif iletişim says :

  Şaka bir kenara, ülkemiz cep telefonu hizmeti için verilen vergi oranı açısından bakıldığında dünyada birinci. Diğer bir yandan, yine araştırmalara göre cep telefonu penetrasyonunda %10’luk bir artış ülkenin yıllık büyüme hızını %6 oranında arttırmaktaymış. Yani, vergi yükü azaltılınca toplanan vergide azalma olmakla birlikte, dolaylı yoldan (diğer iş aktivitelerini körüklemesi sayesinde) ülkenin büyümesi sağlanabilmekte.

 4. tim says :

  today I was walking to the grocery store, like always, when I turned down a little shortcut I know through a back alley. I’ve never see anyone before, so I was rather surprised to see a man standing there, with a rather glazed look in his eyes. I walked past him, limewire free download, and stuck his teeth into it. I punched him and ran back home, screaming for help. When I finally got home, my arm was bright red, and looks extremely infected.

 5. aktif says :

  The 3G SuperLine functions only within the company’s rapidly growing 3G coverage and customers logging into Line 2 are guaranteed of a maximum call charge of Rs 3/-. In addition, all incoming calls on 3G SuperLine are free of charge. The 3G SuperLine SIM card will cost Rs 1,000, but can be obtained free of charge during the month of December as a part of Dialog’s seasonal rewards campaign.

 6. evronas says :

  haha
  hotfile yazdin dns yazdin spam akmaya basladi direkt
  mustehak

 7. telefon santrali says :

  Paket anahtarlaması sayesinde 3G sisteminde cihazlar bant genişliğini sadece veri alışverişi sırasında işgal ederler. Özet olarak, 3G’nin 2G’ye göre getirmiş olduğu en büyük yenilik, iletimin ses yerine veri odaklı olmasıdır. GSM (şu anki en yaygın cep telefonu standardı)

 8. evronas says :

  bunlar bi sardi mi kurtulus yok, kapatacaksin mecburen blog’u.
  neyse en azindan 20-30 post attin yazcagini yazdin, buraya kadarmis.
  vur kilidi gitsin.

 9. evronas says :

  benim blog’a caponca yukleniyolardi bi ara. gunde 500.000 uzeri hit alan bir blog’a toplasan 50 tane spam olmamistir 2,5 senedir, ilginc di mi?

  bu arada rapidshare temyizde kazanmis, yani userlarinin ul ettigi dosyalardan sorumlu olmadigi kabul edilmis. userlarinin kisisel bilgilerini paylasmayacagi icin de file hosting isi ayyuka cikabilir diye dusunmekteyim. en azindan alamanya kaynakli. rapidden para dagitmasini bekliyoruz tekrardan…

  http://rapidshare.com/news.html

  • cenkozmercan says :

   olm 50 spam ben aldım lan şimdiden akismet blokları hepsini, sen rapidlinki veriyorsun diye yorumlarda link vermeyi açtım ondan sonra arttı, yoksa akismet yakalar bu beberuhileri…
   rapidden de yolun açık olsun diyorum sana :P

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: