Oyuncunun msn’i: Xfire!

Bugünkü konumuz oyun oynayan sosyal insan evlatları için bir şerbet niteliğinde bir tanıtım şeklinde vücut buluyor. Tabi ki aslında çoğu oyuncu tarafından hali hazır bir şekilde kullanılan bir program olmasına rağmen, dikkatli baktığımda bazılarınızın bu supradin programdan bihaber olduklarını öğrenmem sonrası kaleme değil de klavyeye aldığım bir yazı oluyor bu.

Bakınız bu xfire ne yapar? İlk önce özetler: Bedavadır, chat yaptırır, hemen hemen tüm oyunları destekler, oyun içi chat de yaptırır, online oynadığınız serverları aklında tutar, istediklerinizi favori ettirir, oyun içi screenshot alır, video kaydeder, aradığınız adamı bulmanıza olanak sağlar vs…

Yani bu programı alıyorsun kuruyorsun, daha sonra o sisteminde kurulu olan oyunları tarayıp buluyor. Buna mukabil arkadaşlarını ekliyorsun. Başlıyorsun oyununu oynamaya, bir süre sonra oyun  esnasında bu alttan plinks diye çıkıyor ve bi bakıyorsun, bir arkadaşın diyor ki “5v5 için adam lazım gelirmisin?” hop oyununu save ediyorsun ve “5v5” için yola çıkıyorsun. Dolayısı ile oyun oynuyordum msn’i farkedemedim falan gibi olaylar bitiyor.

Eve geliyorsun bakıyorsun xfire’ına, kim nerde, ne oynuyor görüyorsun, online ise hemen plinks diye onun oynadığı server’a gidiyorsun, istersen gitmeden önce o server’ın pingini görüyorsun, tüm bunlar yetmezmiş gibi, arkadaşlarının ve senin oyunlar ile ilgili istatistiklerini tutuyor ve bir community programı haline de geliyor xfire. Kim hangi oyunu ilk kez denedi, kim hangi server’ı favorilerine ekledi, kim kimi arkadaş olarak ekledi, kim hangi oyunda kaç saat geçirdi falan hepsi 1 tık öteberinden kalıyor. Bunlar yetmezmiş gibi, arkadaşının listesinde olan “friends of friends” sekmesinden de arkadaşının arkadaşları hangi oyunu oynuyor falan görüp direk olaylara girebiliyorsun. Sonuç olarak oyun oynayan bir adamsan, hele hele online oyun oynayan bir adamsan olmazsa olmaz xfire’ı sizlere tanıtmış olmaktan onur duyarım. Burdan da indir onu.

Reklamlar

Etiketler:, ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: