Karpuz’un %90’ı Su İse Bu Ne? Artisler Sizi!

Müfredatlar biz zavallı Türk gençliğini büyüme aşamamızda oldukça derinden etkilemiş ve beyinciklerimizin yıkanmasının imandan geldiğini zannetmemize sebep olagelmiştir. Ve işin acısı, hala olagelmektedir. Bu olagelim ve/veya olagelişim daha ne kadar devam edecektir sevgili olagarşikler sizi?

Yine cenk çavuş bir safsata ile başladı diye düşünenler var aranızda biliyorum. Ve fakat bu düşüncesiz düşünenler bir kez daha düşünsünler. Çünkü bu sefer konuyu muntazam bir şekilde giriş paragrafına bağlamak için gittim şan dersleri aldım haha!

Bakınız müfradatlar bize öğretti ki su 3 halde olabilir ki bunlar nedir? Buhar, su ve buz değil mi? Ama zavallı bizler bu gerçekler doğrultusunda serpilirken gerçek hayatta karşımıza ilk defa “karpuz” çıkınca afalladık. Kimimiz tinerci oldu, kimimiz de dilenci! Neden bizden “suyun karpuz hali” saklanmıştı ha? Ne istediler biz zavallı eğitim sistemi kurbanlarından?

İşte bu gerçekle yüzleşince duygularını sanat yolu ile dışavurmuş, ya da vurmaya takati kalmış insanların onlar öldükten sonra isimlerini yaşatacak eserleri. Linki buraya konuşlandırdım bak.

Reklamlar

Etiketler:, ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: