Gizsiz ama Yine de Gizli Kamera

Tanık oldum defalarca kez, bir kişi rahat olsun, huzurlu olsun, kendi olsun. Buna sen kamerayı doğrult hemen boğazına üstübü kaçmış gibi bir davranış sergilemeye başlar. Bunu yapmıyorsa anla ki o bir celebrity’dir ya da kamera’nın farkında değildir.

Yukarıdaki cümle çok önemli, ve şöyle birşey öneriyor. Kameranın farkında olmamak, celebrity olmayı ikame etmekte, ve bu anlamda onunla aynı şey haline gelmektedir. Aynı Genel görelilikte belli bir yöne doğru hızlanarak gitmenin, kütleçekimini ikame edip onunla aynı şey haline gelmesi gibi yani! Asansör yukarı çıkarken, vücudumuzun ağırlığının arttığını ayak tabanlarımızda hissederiz ve bu yukarı hareket kütle çekimi olur. Yine aynı mantıkla kameraya çekildiğini bilmeyen kişi kendi olur ve bu farkındasızlık yüzünden celebrity olur. Artık IMDB’de tepeye oynamanın gizli formülünü biliyorsunuz!

Sonuç olarak, bir fotografçı olarak, sokakta olarak, tanımadığınız insanların olduğu yerde olarak, onların fotograflarını çekmiş olmak zor olarak zorluk çıkarmata ve tam da ulan spektaküler bir kare yakaladım dediğiniz anda kişinin kaçınması ile babasını bilememekte, ya da halk arasında bilinen adı ile piç olmaktadır. Haa bunda da hem fikirsek o zaman yukarıdaki adaptörü&lensi ki adı “super secret spy lens” yani super gizli casus lensi, ki buda bizi süper gizli casus yapar, o zaman bu cüme bitsin. Hee ne güzel dimi süper gizli casus olmak. Fiyat olarak da 50-55$ dolara satılıyor sizin milimetrenize göre :D

bak burdan ki pulitzere yol al

Reklamlar

Etiketler:, ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: