Obsidian’dan Yeni RPG: Alpha Protocol

Kimdir bu Obsidian? Bu adamlar RPG’nin şahıdır sevgili meraklı seni. Hayatımıza KOTOR gibi efsane bir oyunu sokmuşlardır. Kotor beni bugüne kadar senaryosu ile en çok şok eden oyunların başında gelir ve (spoiler geliyor) aradığımız kötü adamın kendimiz olduğunu anladığımız yerde ben “ulan obsidian ne adamsın beahh” diye 3 ok atımı mesafe koşmuştum. Peki sadece Kotor mu, yooo asla! Mesela Neverwinter Nights’da bu arkadaşlardan sorulur, sonuçta RPG dedin mi Obsidian bir Bioware gibi öne çıkar ben bu işin adamıyım der, fazla soru sormaz, yanlız çalışır, işin hakkını verir, birgünden birgüne “beyaz balina aydın vardı nerededir acaba o şimdi” gibi geçmişe takılıp kalmış sorularla gündemi işgal etmez.

Oyunumuzda bir casus olup pilates yapmaktan imtina ediyoruz ve action rpg denen hibrid türün bir temsilcisi oluyoruz. Klasik rpg’lerden farklı olarak bu sefer bir class sistemi yok, yani fighter mı olayım başlarda kolay mı olsun oyun,yoksa mage ‘mi olayım sonlarda mı kolay olsun sorusunun yanıtı bu seferlik kulislerde konuşulan bir şey değil. Herneyse zaten biraz önce release edildiği için bir review’da okuyamadığımız oyun hakkında tek bilgi obsidian yaparsa iyi yapar.

Alfa protokol ise 9.94 gigobez boyutta olup, kalkıp da cloneDVD versiyonunu indirmemeniz gereken bir şeydir. Tabi rusça biliyorsanız sorun yok, indiriniz clonedvd’yi bir Stalingrad’lı gibi, ama yok bu sizi bozarsa Skid Row versiyonuna dadanınız.

Ofişıl Site / Bazı Linkler / Bazı Linkler2 / Videolar

Reklamlar

Etiketler:, , ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: