Beatbox, Mix, Flash, Eğlence: Incredibox!

Ağzı ile ses çıkartan insanlara beatbox deriz. Yani dayakkutusu, ya da kutuyu döv olarak da çevirilebilir, ama bu çevirim hatalı olur çünkü bir diğer ağız ile ses çıkarma metodu şiirdir. Ben bu şiir olayından pek anlamam. Tek derdim kafiyedir şiir’de. Öyle Orhan Veli ayaklarına yatıp bodoslama yazılan şiirleri şiirden saymam. Redifi kolaya kaçmak olarak nitelendirir, tunç kafiye ve cinaslı kafiyeden haz alırım.

Peki bir site düşünün, bunda enstrümanlar, davullar, choruslar, vokaller vs var, ve siz bunları yukarıdaki insan görünümlü MovieClip objelerinin üstüne taşıyorsunuz meeaaauz ile. Bunlar da başlıyor çalmaya, neyi attıysanız üstüne. Sonra tabi başkaları geliyor, onların da üstüne atıyorsunuz sesleri, oluyor mu sana hoş bir seda, oluyor. Daha sonra bazılarını çıkarmaya başlıyorsunuz, çıkarıp çıkarıp başka ekliyorsunuz, bu kadar basit bir sürecin kulaklarınıza etkisi çok eğlenceli geliyor. Bununla oynuyorsunuz sonra saatlerce, bu esnada patron geliyor ve köpek dişinize iber yarımadasından mı yoksa po ovasından mı getirdiği belli olmayan bir çeşit vix ya da ben gay gibi bi şey sürüyor ve sizi işten atıyor, dur lan…konu kontrolümden çıktı, adam gibi bitirmeme izin verin:

Sonuç olarak http://www.incredibox.fr/ gerçekten çok tatlı ve bir o kadarda fermante olmuş bir site demek gerek diye düşündüğüm bir alternatif evren var ki, o evren de ben sinüzit olmuşum, sinüzit! Sinüslerim tıkanmış, karşı kenarı hipotenüse bölerken…

Reklamlar

Etiketler:, ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

4 responses to “Beatbox, Mix, Flash, Eğlence: Incredibox!”

  1. dev!ant says :

    fun stuff xD

  2. Anonim says :

    orhan veli bodoslama şiir mi yazar? :) aman ha…..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: