Which Loads Faster: Web Sitelerini Kapıştırın!

İnternetin olayı tekdir ve nettir ve bağırsam ben teeekbiiiiiir diye, çıkacak ses yektir. O ses de şu : HIZ!

Evet hız herşeydir sevgili höşmerim severler. İlk internetlere (evden) girebildiğim 95-96 yıllarında 1K’ya ulaşamayan hızım ortalama 700-800b idi. Dolayısı ile bir resmin açılması dakikalar sürerken düz bir yazı için bile oldukça beklemek zorundaydım. O zamanlar internetten video izlemek diye birşey yoktu tabi. Artık allah’tan kullanılabilir bir internetimiz var. Gerçi hala hızı sorunlu, adam gibi hızlansa bu sefer kotası sorunlu, hadi onları da geçtik, bu sefer de sansürlü ama hiç yoktan iyidir. Haa bu arada biliyormuydunuz ki artık Diyanet İşleri de internetlerimizi sansürleme yetkisine sahip kurumlardan biri haline geldi. Dolayısı ile aranızdan cünup olanlar hemen gitsin abdestini alsın, sevgili bloglarımızı da sansürlemesinler sonra, ki ayrıntıları entiviemesenbisidatkom’dan alalım.

Genellikle urartu yazıtlarından beri kullanılagelen yazımtrak metinsel sözsöylemsi makalelernde karşılaşılan “giriş-gelişme-sonuç” 3lemesine bir türlü uyduramadığım, daha sonra milletin bana “cenk senin tarzın bu” diye misyon yüklediği, bodoslama yazıyoruz ve en sonunda birşekilde demek istediğimiz şeyi diyebilirsek ne ala, yoksa önümüzdeki post’lara bakıcaz tarzında gitmesinde sakınca görmediğim bu yazının konusuna da, allah seni inandırsın gelmek üzereyim.

Bakınız whichloadsfaster.com diye bir sitemiz var, gidiyoruz buraya 2 tane siteyi yazıyoruz yanyana hatta bir birlerinin doğal düşmanı olan bazı siteleri ise otomatik olarak öneriyor whichloadsfaster.com bize, ki ben hemen pis bir flashçı gibi adobe vs apple savaşını tercih ettim, sonucunu da yazının imajında görüyoruz ki, adobe sitemiz, hernekadar içinde flash animasyon olsa da %36 daha hızlı yüklendi ve “abi yeaaea, flash siteler çok yavaş oluyor yeaaaa” diye vızıklayan kitlelere cevap niteliğinde bir duruş sergiledi. Siz de gidin başka siteleri kapıştırın. Yoksa hayat boş yani, benden söylemesi.

Reklamlar

Etiketler:, ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: