Sıkıldın mı İnternette Ali Rıza? Bak kewl.bz Var!

İnternet bir leb’i deryadır. Milyon tane şey vardır içinde. Aynı aşure gibi. Ben aşurenin içindeki şeyleri sevmem. Bir besinde aradığım “net olmalı” standardını sağlayamayan aşurenin suyunu severim ama. Bu minvalde internetin içindeki herşeyi de sevmem, suyunu severim internetin de. Ama nerede bu öz suyu internetin?

Bilemeyiz nerde olduğunu, ki bu yüzden bulalım diye arama motoru diye bişi var. Bunların en ünlüsü ise guugıl’dır. Sade arayüzü ile gönülleri kazanmış bu motor bile ama bazen internetin doğala özdeş aromasını çıkartmamıza yaramaz. Mesela ben sıkıldım, hadi google, yap numaranı. Bul bana ilginç şeyler, ama ardarda, çıt çıt çıt diye göreyim bunları. Sıkıntımı gerek şaşkınlıkla, gerek gülücüklerle, gerekte gerekli gereksiz türlü gerzekliklerle geçir.

İşte bu durumda da google bize yardımcı olamaz. Hele o “Kendimi şanslı hissediyorum” butonuna tıklayan var mı??? İşte bu durumlarda imdadımıza yetişen sitelerden birisi ise kewl.bz sitesidir. Ardarda next/previous/random butonlarına basarak loopları seyrediyoruz, hızla eğlenip tekrar başka şeyler seyrediyoruz. Şimdi de sizin için yaptığım bir potbori’yi sunayım.

Spor sağlıktır. Sağlam kafa sağlam vücuttur. / Bizim komutanlarda böyle olsa ya.
Birşeyler anlatan köpek / Rapçi köpek / Hayatında bir daha asla bu kadar fazla sevinemeyecek olan çocuk / Dünyanın en manyak ağlaması

Ya da bakın işte kafanıza göre

Reklamlar

Etiketler:, , ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

4 responses to “Sıkıldın mı İnternette Ali Rıza? Bak kewl.bz Var!”

 1. canan says :

  bu bağlamda stumbleupon da leziz diyorlar, kullananların yalancısıyım ben

 2. cenkozmercan says :

  stumble’da iyi bişi aslında, ona bi yazı yazayım bi ara, kewl.bz’de arka arkaya kısa şeyler olayını seviyorum

 3. muratünlü says :

  11-315

  • cenkozmercan says :

   Stokastik, değişken, rastlantısal (rastsal) anlamına gelen sıfat. Stokastik süreçlerin istatistikte ve mühendislikte önemli bir yeri vardır. Stokastik bir sürece örnek olarak temel uygulamalardan bir tanesi verilebilir: Şirketler geçmiş talep miktarlarına bakarak, gelecek aylarda ürünleri için ne kadar çok talep olacağını tahmin etmeye çalışırlar. Bunu hiç yoktan tahmin etmek yerine, talebin geçmiş günler veya aylar boyunca nasıl davrandığını yakından incelerler. Talep stokastik, yani değişken bir miktar olduğu için talebi incelerken matematikten ve özellikle istatistikten faydalanırlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: