Karpuz Soğutma Teknolojilerinde Teknolojik Atılım…

Karpuz hakkında az evvel saydım, 193 farklı giriş cümlesi yazabiliyorum, ki bu aklıma gelen 48.si.

Karpuz hakkında az evvel saydı, Emel Sayın sadece 23 adet giriş cümlesi yazabiliyormuş, ki bunu twitter’ında okudum. Az evvel lan.

Karpuz hakkı da, az evvel saydı 12 gol yemiş, mahalle takımının kalecisidir hakkı, paso gol yediği için karpuz hakkı deriz ona.

Evet, vatanımızda kapruzla bir yöre’ye gittiğimizde ilk yapılan şey karpuz meyvesini suya atmaktır. Bu bir deniz olabilir, ya da nehir , ve ya waterpark…Bir türk karpuzunu suya koyacaktır sevgili okur. Bu da bizi japonlardan ayrıan en önemli faktörlerden birisidir. Japonlar bu karpuz olayına kafayı iyice kasmış bir millet olarak karpuz teknolojilerinde dünya devi durumundadırlar. Daha önce küp şeklinde, piramit şeklinde, kalp şeklinde,  karpuzlar dünyaya getiren japon anneler, artık şekilciliği bir kenara bırakıp, fonksiyonaliteye yönelmeye karar vermiş olacaklar ki, bu yazının konusu olan portatif karpuz soğutucusunu yapmışlar. Hayatta en önem verdiğim şeylerden birisi bir takım besinlerin soğuk olmasıdır, yoksa tüketmem onları. Mesela domates, tuzlu ve soğuk değilse yemem. Pişmişini hiç yemem. Ve de su, soğuk değilse içmem, sorun ederim, sorun çıkartırıp, insanların gününü piç ederim.

İşte bir bavul gibi taşıma kolu bile çıkan bu karpuz soğutucusundan almak istiyorsanız, ve japonca biliyorsanız tıkırdayın buraya =====> ARIGATO GOZAIMASU!

Reklamlar

Etiketler:, ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: