Kumi Yamashita: Sanat için Sanat Diyor!

Bu resim çiviler çakılıp arasına tek parça bir ipin dolanması ile yapılmış. Şimdi dur resme bak hemen. Şimdi okumaya başla tekrar. Her dediğimi yapma.

Şimdi her dediğimi yapmadıysan, son dediğimi yapmadığını farz ediyorum. Yok eğer her dediğimi yapmaya devam ediyorsan, o zaman şunu yapmanı istiyorum: Her dediğimi yapma, ama bu dediğimi yap. Yani demek istediğim, herşeyi bana söyletme. Bi kere de sen yap, içinden gelsin, isteyerek yap. Dediğimi yap, yaptığımı yapma…

Yapma böyle, o kadar da saçma değil. Yapma bozma laflar yazmak durumundayım. Yaprak sarmayı hayatımın son 1.5 yılında falan yeni yeni yemeye başladım. Ama içinde soğan olmamalı. Geçmişe gitsem, soğanın icadını önlerim. Hatta tüm sebze yemeklerinin. Avcı toplum olurum; asla toplayıcı toplum, yetiştirici toplum olmam. Toplum olma işi aslında yalan, tek başıma nasıl toplum olayım?

Evet Kumi Yamashita çok acayip şeyler yapan bir japon kızcağızdır. Ki aslında size bir veri sunayım, nerede gördün bir asyalı, anla ki onun yaşı senin tahmininden minimum 10 sene fazladır. Bunu unutmayın. Her şeyi unutun bunu unutmayın. Mesela bir takım objeler diziyor bu Kumi, sonra belirli bir açıdan bir ışık veriyor acayip şeyler oluyor derken aklıma gece ısmarladığım ama bitirmediğim pizza geldi. Siz bazen ip geren, bazen gölge büken, bazen ayakkabısının topuğu ile resim yapan Kumi’ye bakın. Telekom izin verirse de gölge konuşturma videosunu izleyin. Ya da ip germesini görün.

Reklamlar

Etiketler:, ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: