Aaa Dedirten Siteler 13: We Choose the Moon!

Daha önceki Aaa dedirten siteler genellikle tasarımsal yönleri ile öne çıkan sitelerdi ama bu site devasa içeriği ile de göz dolduruyor diyeceğim. Bunu dememi engellemeye kalkmayın. Ama ilk önce ufak bir ara konu.

Bugün sabah gazetesinin web sitesinde okuduğum bir habere göre NASA Mars’ta yaşamak üzere insan yollayacak ve bunlar geri gelmeden Mars’ta yaşayacaklar falan filan. Bilim adamları dünyadaki kavga ve gürültüyü oraya taşımamak adına şöyle birşey yapmışlar: 1) İlk gidenler sadece ABD ve Fransa vatandaşları olacak ve 2) Müslüman götürmeyecekler. Hadi ABD vatandaşı iyi de Fransızı niye götürüyorsun? Onlar kavga etmez adamlar mıdır? Böyle mi bilinirler? Bence bunun sebebi şudur, ABD’li de insan, arada sinir yapar, dövecek adam olsun diye Fransız götürülüyor olabilir. Müslüman götürülmeme sebebi ise, din savaşları çıkmasın olarak belirtilmiş, ki ben de zaten boy abdesti alacak kadar su olmaz, cünup müslümanlar da uzay gemisine ancak bela getirirdi diye bir yorum yaparak olayı sulandırayım.

Evet we choose the moon, ünlü Apollo 11’in o ünlü görevini bizzat yaşamanız için adeta klavyeye alınmış bir site. 11 basamakta olayı süpersonik birşekilde, video ve ses dosyaları süper interaktivite ve biraz radyoaktivite ile tecrübe etmemiz için LCD tabakta sunulmuş. Tabi ingilizce bilmek gerekiyor bir miktar ki, gerçek video ve audio dosyalarının tadına bakabilelim diye. Ayrıca sitedeki basamakları bitirince size bir adet de diploma veriyorlar biz bunnarı yaptık diye pdf formatında ki adını yazıp çıktı alıp duvara asarsın diye.  We choose the moon sitesine doğru yörüngeye gir.

Reklamlar

Etiketler:, , , , ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

2 responses to “Aaa Dedirten Siteler 13: We Choose the Moon!”

  1. Fikret Tüfekçi says :

    marsta mars olur insanlar :)

    • cenkozmercan says :

      sitenizde sağladığınız casting hizmetinde Hollywood yıldızları görmek beni ve sevdiklerimi şaşırtmadı desem haksızlık etmiş olurum ki, haksızlık etmem, haram su içmem, dolayısı ile sitenizdeki Hollywood yıldızları beni şaşırttı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: