Haftasonlarını Birleştiren Bayramlar En Hüsnü Mübarek Bayramlardır!

Sezar’ın hakkı Sezar’a, hepimiz insanız! Herşey insanlar için, sadece bazı şeyler insanlar için değil. Örneğin, söz temsili, denizin 20bin fit derinliklerinde yaşamak. Orada insan yaşamaz, basınçtan düzleşmiş ileri derece dil balıkları falan yaşar. Acaba denizin 20bin fit derinliklerinde insan ne yapar? Orası insan için değil, sittir edelim orayı şimdilik.

Hep merak ediyorum, bir bayram tam hafta sonuna denk gelince resmen çarçur olur, ve bu esnada bu ülkeyi yönetenler buna nasıl katlanıyor? Ama tam hafta ortasına oturan bayramlar spaktaküler şekilde 2 hafta sonunu birleştirip 9 günlük tatillere falan imza atarlar. Peki böylesi bir olay tamamen 2 farklı takvim arasında gün farklarının rassalığına nasıl bırakılıyor? İddia ediyorum ben dünya komutanı olduğum gün tüm bayramlar ve hatta yılbaşları hafta içine denk gelirdi ve hep 9 gün tatil oluşurdu.

Bunu da aradan çıkardıktan sonra, bu bayram, sevgili karıcığım olan Fulya hanımefendinin memleketi olan Çorum ilimize gidiyorum. O yüzden 1 haftalık falan bir tatile girecek olan bloglarımda paniğe yol açılmaması dilekleriyle.

Ayrıca bir başbakan okullara tatilken iş yerlerine de tatil kuralını çıkarırsa sürekli ona oy verirdim, onu da bilahare tebliğ edeyim. Kal sağlıcakla.

Etiketler:, , ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: