Yeni Yazı Dizisi: Bazı Görseller -1

Yazıya ilginç bir şekilde girmenin önemini bana anlatan Prof. Derek Hindgreen adında bir hocam olmadı. Ama olsaydı “yazının başı ilginç olursa insanlar okumaya devam eder” gibilerinden birşeyler söylerdi. Eminim bundan. Bu biiiiir.

İkincisi, bir görsel bin yazıdan iyidir falan tarzı atasözleri vardır. Buradan hareketle yazının başına ilginç ve görsel birşeyle başlarsan inanılmaz okunma oranlarına ulaşırsın diyebiliriz. O zaman şimdi üstteki fotografa tekrar bi bak bakayım, ben sana desem bunlar sepultura desem epey gülmez miyiz? Bu da süper bir yazı başlangıcı olmaz mı? Olur.

Evet yeni yazı dizisi bazı görsellere böyle başlamış bulunuyorum, ki internetlerde dolanan insan bazen komik, bazen ilginç, bazen iğrenç, bazen güzel ve hiç bir zaman sıkıcı olmayan bazı görselleri save eder. Bende de bunlardan bir miktar mevcut, ama herhangi bi konuya alet edip de buradan gösteremiyorum diye böyle bir yeni yazı dizisine başladım.Evet devam edelim o zaman 2-3 tane daha.

Evet işte bir apple bilgisayar hem de lüzümsuzca pahalı değil, bence steve jobs bunu görüp “evet iyi fikir, bunu çok pahalıya satabilirim” diye düşünmüş olmalı…

Baldızımı severim, baldan tatlıdır. Ama geçenlerde kendisi ile olan bir konuşmamda kat-kopi-pastavilla işlemlerinin kısayol tuşlarını ezbere bilmediğini öğrendim. Bunlara bakarak daha kolay ezberleyeceğini düşünüyorum.

İnsanın kendini tanıması, neleri yapıp neleri yapamayacağını bilmesi bence önemlidir. Yok eğer önemli değildir diye düşünüyorsanız, bu arkadaş gibi banci camping yapıp ensenize sıçabilirsiniz. Mesela ben kendimi bilirim ve gerekirse altıma sıçarım, ama enseme hiç sıçmam çünkü bancicamping yapmamam gerektiğini bilirim.

Trolololololo :D Evet herşeyin fazlası kötüdür. Çok gülen insanlar nazi olabilirler gibilerinden bir algoritma çıkartılabilir. Eskiden çeşitli büyüklerimiz bize böyle şeyler öğrettiler, çok gülen sonunda ağlar falan gibi, işte bu da öyle birşey. Trolololo

Reklamlar

Etiketler:, , ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

One response to “Yeni Yazı Dizisi: Bazı Görseller -1”

  1. muhammet says :

    lan beyler bir şey anladıysam ARAP OLAYIM :D

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: