Matt Busch Popüler Film Posterlerinin Zombisel Versiyonlarını Yapıyor

Zombi.

Daha hem büyük hem de küçük sesli uyumuna uyamayan bu kelime ne kadar da Türkçe olmuş durumda değil mi? Zombi dedin mi, herkes ne dediğini anlıyor. Zombi bir yaşayan ölüdür!

Tabi bunun ne demek olduğunu anlayan insan sayısı daha az. Nedir yaşayan ölü değil mi? Evet nedir hakikaten? Ben de bilmiyorum. Bildiğim şu, sinema bize farklı türlerde, farklı davranış tarzlarında zombiler sundu. Bunlardan bazılar oldukça mal zombilerdir. Dakikada 10 metre gidebilme hızında, zeka namına minimalist yaklaşımlarda olan, sorunsuz zombilerdir. Ama birde hızlı, atik, sportmen zombiler vardır. İşte bunlar problem yaratabilir hayatımızda. Mesela “28 Gün Sonra” filminin zombileri bugün koysan bir Barcelona, bir Manchester United takımında oynayacak kondisyona sahiptirler. Her teknik direktörün kadrosunda görmek istediği türden zombilerdir bunlar.

Bu noktada aklıma şu soru geliyor. Mesela obez veya kalp sorunları olan bir zombi böyle ayarsızca koştuğu zaman ne oluyor ? Ölecek hali yok. O zaman belki de bu zayıflamak için Sibel Can çimen suyu diyeti falan gibi birşey olabilir. Hem zombi olduğun zaman insan beyni yemek zorundasın onu da fazla bulamazsın demek ki zorunlu bir diet içine giriyorsun. Bak şu an bunun süper bir fikir olduğuna inandım ve cenk özmercan zombi diyeti diye birşey buldum: “Zombi ol, zayıf kal”

Herneyse Matt Busch arkadaşımız ise popüler film posterlerini alıp, fotoşopla değil, eliyle zombileştiren bir sanatsal dışavurumcudur. Buraya sürtersen meeaauzunu görebilirsin internetinde.

Reklamlar

Etiketler:, , , ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: