Popüler Dizilerde Kullanılan Fontlar

Bana fontunu söyle sana kontunu söyliyoohhpiidinig. Evet. Kontun ya da arşidükün kim olursa olsun önemli olan tek şey bu yaşantıda şu anın kıymetini bilmek ve anı yaşayabilmek. Ya da kısaca ünlü bir Türk filozofunun söylediği gibi: Eğlen, coş, işte kiboş!

Peki beni ne eğlendirecek? Tabi ki sevdiğim dizilerin fontları hakkındaki merakım tatmin edilirse bittabi eğlenmiş kabul edilebilmemle bir sorunum olmaz, olmamalı da zaten. Bazı işlerde bazen görürüz bir tasarımcı bir font kullanmış bir yerde, bizi bizden almış, hemen aklımızda ki sucuklu tost fikrini yana itip “ulan bu font ne lan, lan lan bu font ne lan” fikri ile cebelleş oluruz. Halvet oluruz. Halvetika oluruz. (O helvetica diyen 3 şanslı okurumuz arasında yapacağım çekilişle kazananın ön dişleri arasına türkçe deyimler sözlüğü sokuyorum ve sayfa 72’yi çeviriyorum)

Evet bu anlamsız olmasa bile, bir anlamda anlamsızlıkla anlamlandırılmış anagramsı yazının sonuna gelirken, bir takım popüler dizilerin hangi fontlar ile mevcudiyet buldukları bir sır ise, o sır burada sırrı bey.

Reklamlar

Etiketler:, ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: