The Endless Mural bir HTML 5 Akıncı Gücüdür

HTML 5 gelecek, flash’ı öldürecek yazılarından ve bunlara benim köpek köpek güldüğüm ve duyguları ve hatta karakterleri ile oynadığım yanıtlarımdan bana bile gına geldi sevgili erenler. HTML 5 gelecek tabi, 4 gözle bekliyoruz, ki şu ana kadar olan olaylar bende %18 umut, %70 hayal kırıklığı, %2 ulan acaba mı? ve %10 koy götüne tarzında hisler uyandırdı. Ama daha iyi olacak biliyorum. Daha henüz çok toy ve adam gibi uygulayanı da çok az ve hatta browserlarımız bile tam hazır değil. Şu ana kadar gördüğüm örneklerde en sık yaşadığım “hayal kırıklığı” CPU’ya olan abanması html5 arkadaşımızın. Sıklıkla flash için duyduğumuz bu suçlama ile, multimedia araçlarını full kuvvet kullanmaya başlayan ve daha başlar başlamaz bu durumdan nasibini alan html5’de karşılaşıyor. Yani demek ki neymiş, suçlu flash değil, flash ile aynı anda 86 şeyi anime eden arkadaşlarımızmış değil mi?

Herneyse, Endless Mural ise kolay bir arayüz ile bazı tasarımcıların görsellerini kullanarak ve bir takım algoritmalar ile bu görsellerden bir patern oluşturarak abstract sanatsal oluşumlar yaratmamıza olanak sağlayan ve hatta bununla ilgili bir de yarışma düzenleyen bir web sitesidir.

Şu an baktım dexter’ın bu sezon son bölümü hazır ben artık eve gidip olaylara girebilirim ki, tam da bunu yapıyorum şimdi. Siz ise endless mural’da takılın biraz.

Reklamlar

Etiketler:, , ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: