Görselleri Karşılaştıran Niş Site: Screenshot Comparison

Bir dünya düşünün, yemek yerken harcadığınız kalori, yediğiniz yemekle eşit olsun ve sadece yemek yemek yeterli spor olsun o dünyanın insanlarına. Yeterli.

Şimdi böyle saçma sapan şeyler düşünmeyin artık. Çünkü yemek demek, input demek, peki ya output ne olacak? Söylettirmeyin bana feçesi! Onu yaparken hangi enerjiyi harcayacaksın o dünyada? Onu enerjisiz mi yapacaksın sanırsın? Oysaki ıkınmak saniyede 2 jul enerjiye denk düşmekte. Sürekli ishalda olamayacağına göre, bu dünyayı daha fazla düşünmemize gerek yok. Bi an düşündük, eğlendik işte, bırak artık peşini bu düşün. Düşün, düş dünyasını bu! Ya da dur düşünme…Düş yakamdan.

Bugünkü konumuz olan sitenin asıl gayesi tam olarak bu olmasa bile, ben onu asıl gayesinden saptırdım. Aslında site farklı release’leri karşılaştırmak için (farklı release grubu, farklı codec, farklı kaynak vs.) yapılmış bir “öncesi&sonrası” tarzı yansıtmak amaçlı. Ama tabi her türlü karşılaştırılmak istenen görsel karşılaştırılabilir.İster URL olarak, isterseniz de kendi bilgisayarlarınızdan upload edip, opsiyonel olarak IMDb link bile verebiliyorsunuz. Sonra meazu resmin üstüne getirmek ve getirmemek sureti ile karşılaştırmanızı yapıyorsunuz.Peh peh.

Örnek olması açısından, bir adet kendi fotografımı son zamanların ünlü fotografçısı mehmet turgut efekti verilmiş hali ile karşılaştırıyorum, içler dışlar çarpımı yapıyorum ve ortak katların en büyüğünü alıp bu yazıyı sonlandırıyorum. Meazunu tak buradan.

Reklamlar

Etiketler:, , ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: