“Kendi Kendini Dergi Kapağı Yapmak İçin Celebrity Olmayı Bekleme, Sen Dergi Kapağı Olmana Bak” İsimli Dev Yazı Dizisi

Mesela 80’lerde olsaydı ve sen de Milli Vanilli’den Milli ya da Vanilli olsaydın, olacak olan bir diğer olay türlü dergilere kapak olacağın olayı olurdu. Olmaz mıydı? Olurdu. Demek ki olur olmaz konuşmuyorum burada.

Ama sene 2011 olduğu halde sen hala ünlü biri değilsen dergi kapağı olma şansın nedir? Bursa’lı zengin ailelerden birinin oğlu falan değilsen çok azdır. Belki kendini Kanal İstanbul güzergahında yakarak protesto edersen falan TIME’a falan kapak olabilirsin ama yok ya ne diye olsun abicim. Hiç bi şekilde dergi kapağı olamazsın. Ben mesela ünümün doruklarındayken Blue Jean dergisinin Heavy Metal köşesinde ve Rock Kazanı dergisinin bir sayfasında çıkmıştım ama o kadar. Kapak olmak öyle kolay değil. Peki teknoloji çağında bu türlü bir ihtiyacı tatmin edilemeyecek mi insanların? Tabi ki edilecek. Tutun elimi bir yolculuğa çıkalım sizinle. İnanmayanlar yukarıdaki görsele baksınlar, açlık kan şekeri 220 olan biri olarak Men’s Health dergisine kapak olduğum onlara kapak olsun.

Evet bir dergi kapağı yapmak için kendini hemen bir fotografını bul. O kısma karışmıyorum artık erotik bir foto ile kendini MAXIM’e mi kapak yaparsın, laci’leri çekip Smart Money dergisine mi kapak olursun sana kalmış ama yapacağın şey hemen fakeazine.com adresine gidip upload a picture’a tıklamak sonra da yandan kapaklardan birini seçip publish diyerek kapak olabilirsiniz bu kadar basit. Mesela bak ben burada kapak oldum. Sen de buradan kendini kapak et!

Reklamlar

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: