15 Mayıs’ta FSM Bulvarında Ol!

Bu hafta sonu ve bugün boyunca 3-4 kere 22 Ağustos’ta devreye girecek faşist internet yasası hakkında birşeyler yazmak istedim. Açıkçası son bir haftadır falan aklımda başka hiçbirşey yok. Ama hep durdum çünkü çok fazla söyleyecek şeyim var ama biliyorum ki günlük ortalama 500 hit alan bir sitede kim kalkıp sayfalar dolusu yazı okur ki? O yüzden belki de en önemli şeyi söylemek gerek. O da şu: Eğer bu fişlenmek istemiyorsan, eğer demokratik haklarını korumak istiyorsan, eğer hiç kimsenin üzerine vazife olmayan saçma sapan sebeplerden dolayı suçlu durumuna düşmek istemiyorsan 15 Mayıs’ta üzerine düşen vazifeyi yerine getireceksin. Bir sürü olayda internette, facebook’ta atıp tutmayı seviyorsun, ben de seviyorum ama artık bu bile tehlikede. O yüzden birşeye tepki göstereceksen, o da bu olmalı. Bir konuda aktif rol alacaksan o da bu olmalı. Gittiğimiz yol hiç de iyi bir yol değildir!

Ben Bursa’da yaşıyorum o yüzden 15 Mayıs’ta Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda olacağım. Farklı şehirlerde yaşayanlarda kolaylıkla kendi illeri için protesto bölgelerini öğrenebilirler. Umarım saat 14:00 olduğunda epey kalabalık oluruz ve otoriteyi böylesi bir hatadan daha ortaya çıkmadan vazgeçirmek zorunda kalırız.

Önemli Not: Bir sürü insan bahsi geçen standart paketin şu an mevcut olan durum olduğunu ve korkulacak birşey olmadığını söylüyorlar, buna inanıyorlar. BU KESİNLİKLE YALANDIR! Mevcut durumda zaten bir sürü site kapalı ve bunlara farklı yöntemlerle girebiliyoruz. Bahsi geçen filtre sistemi geldiği zaman bunu yapamayacağız, ve yapmaya çalıştığımız zaman da SUÇ İŞLEMİŞ OLACAĞIZ! Ayrıca internette yaptığınız şeyler, girdiğiniz siteler, yazdığınız yorumlar vs. izlenecek ve fişleneceksiniz! Lütfen 15 Mayıs’ta orada olun yoksa bazı şeyler için artık çok geç oluyor!
Ayrıntılı bilgi için Bursa Yürüyüşü / Genel Etkinlik / Diğer İller

Reklamlar

Etiketler:, , , , ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

2 responses to “15 Mayıs’ta FSM Bulvarında Ol!”

  1. sibi says :

    İstanbul protesto günü BTK ismini tuvalet kağıtları ile yazmayı düşünüyor. Boktan kelimesi btk’yi en iyi açıklayan kelime olur. 15 Mayıs yeterli değil. Umarım yaz dönemi ile unutulmaz. 22 Ağustos’u devamlı hatırlatmalıyız #FuckBTK

Trackbacks / Pingbacks

  1. Badem Bıyık, İnternetime Dokunma! | Cenk Özmercan - 10 May 2011

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: