F.E.A.R. 3 Skid Row Tarafından Yayınlandı!

Evet Kazakistan’ın Alma Ata şehrinde kadı asker olan ismini vermek istemediğim şahsın kızıdır Alma. Üstünde çeşitli deneyler yapılmıştır. Mesela şişenin içine yanan pamuk atıp şişenin ağzına pişmiş yımırta koyuş gibi testler…Düşünün siz tabi bu kızın halet’i psikolojisini. Tüm atmosferin basıncının o zavallı yımırtayı bir fasikül gibi içeri patlatışını (implode olayı yağızım!).

Evet sürreal bir giriş paragrafı oldu adeta! Ama tabi gerçeklerle de bir miktar içiçe geçtiği için adeta hayal ile gerçeğin arasındaki çizgiyi blurlayan bir david lynch sahnesi gibi oldu da denilebilir, hatta vasiyetimdir, denilsin bu. Yani Brezilya’lı topçu Danilson gibi ama tam değil, Denilsin.

Çeşitli p2p grupları tarafından türlü şekillerde yayınlanan, clonedvd’si çıkan oyunumuzu bugün Skid Row karşımıza çıkardı. Ben ilk oyunu çok sevmiştim. Ofislerde geçiyordu sürekli gerçi. Ama yine de bir ofis ortamında çatışma olduktan sonra ortamın vaginasına müthiş konuyordu! Ne vulva kalıyordu ne bişey! Toz, duman, uçuşan kağıtlar, yıkılan duvar parçaları falan acayipti. Gerçek hayatta yapmak istettirdi bana bunu. Bir diğer gerçek hayatta yapmak istediğim şey çocukluğumdan beri ise Pembe Panter filmlerinde Peter Sellers’ın Capon yardımcısı ile evin içinde kavga ederken evi darma duman etmesidir!

2. oyun da fena değildi bence ama ilki gibi değildi. Hikaye ve Alma’nın olayı biraz daha açıldı ve şimdi artık 3. oyun var ama ben arada korku oyunları oynamaya tevbe ettim, hatta tevbe içtim bile diyebilirim. Tövbe tövbe…Harbiden olm, korkuyorum lan :D Herneyse herkes benim gibi tırt olmasa gerek diye download linkleri verelim ve bakalım dalgamıza. Buradan indirebilirsin / Buradan da indirebilirsin
Not: IGN’ye baktım da 8.0 not almış epey iyi galiba oyun. Ayrıca oyunun dilini değiştirmek istiyorsanız skidrow ile gelen language.exe’yi kullanmalısınız.

Reklamlar

Etiketler:, , , , , , , , , ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

7 responses to “F.E.A.R. 3 Skid Row Tarafından Yayınlandı!”

 1. Mustafa says :

  teşekkürler hemen indireyim,2 oyunda almayı hamile bırakıyordu bizim adam yada ben öyle gördüm :D bir an önce insinde başlasam tekrar çok sağol.

 2. dorteks says :

  An itibari ile hayatımda oynadığım en berbat FPS’lerden biri olarak tarihe geçmiştir.

  Crysis, Call Of Duty, Medal OF Honor, Half Life serilerinden haz alanlar; F.E.A.R. oyununun 3. serisinde acayip derecede anti haz alacaktır.

 3. dorteks says :

  Cenk’in bu aralar geceleri uyku problemi olduğu için ben yazim :) Hey gidi fosur fosur uyuduğun geceler hey :)

  F.E.A.R. 3 Update 1 Skidrow tarafından yayınlanmıştır. Müracaat google :)

 4. Clyda says :

  Warner Bros, F.E.A.R. 3 için sıradışı bir reklam kampanyası yürütüyor. Daha önce film kalitesinde çekimlerle oyun için görüntülerin bu kadar iç içe geçtiği bir reklam kampanyası düzenlendiğini hatırlamıyorum. Warner Bros’un F.E.A.R. 3 için oyun haricinde birde F.E.A.R. film projesi mi var yoksa F.E.A.R. 3 sinematikleri gerçek görüntülerden mi oluşacak? Warner Bros’un, F.E.A.R. 3’ün tanıtımı için geniş bir bütçe ayırdığı kesin.

  F.E.A.R. 3 te dikkatimi çeken özellikler…

  Yenilenmiş Bir Yapay Zeka

  F.E.A.R 3 ‘te ki düşmanlarımız genel olarak ucubelerden ve askerlerden oluşuyor. Oyun boyunca ağırlıklı olarak eli silahlı askerlerle çatışıyoruz diyebilirim. Karşımıza çıkan düşmanın yapay zekâ seviyesi, oyunun zorluk seviyesi en zor da iken bir hayli iyi. Tabi ki zorluk seviyesini düşürdüğünüzde, karşınıza çıkan düşmanın yapay zekası da o derecede azalıyor. O yüzden oyunu en kolay zorluk seviyesinde oynayıpta, ” bu ne biçim yapay zeka gibisinden bir yargıda bulunmanız doğru olmayacaktır.
  Karşımıza çıkan düşmanlarımız bizimle açıktan çatışmak yerine siper arkasına girerek çatışmayı tercih ediyorlar. Aynı bizim yaptığımız gibi siperler arası geçiş yapıp, siper arkasından sadece silahlarını göstererek karambole ateş açabiliyorlar. Uzun lafın kısası, Day 1 Studios’un yapay zeka konusunda da iyi bir iş çıkardığını söyleyebilirim.

  Yenilenmiş Bir Siper Sistemi

  F.E.A.R 3 , modern fps türünde bir yapım. Yani oyunu oynarken ekranınız da can göstergesi falan bulunmuyor. Eğer yoğun ateş altında kalırsanız ekranınız kızarıyor. Kendinize saklanacak bir yer bulamazsanız kısa süre sonra ölüyorsunuz. Eğer oyunu co-op modunda oynuyorsanız, arkadaşınızın sizi gelip kurtarması için belli bir süreniz oluyor. Bu süre içerisinde arkadaşınız sizi gelip kurtaramazsa ölüyorsunuz.

  Ekranınız da silah, mermi ve nişangâhınızın yanında bulunan zamanı yavaşlatma barları bulunuyor. Bildiğiniz gibi, Pointman’in ilk oyundan beri zamanı yavaşlatma gibi bir huyu bulunuyor. Zaten bu özellik Pointman’i süper asker statüsüne sokan en önemli özellik. Bu özellik sayesinde kalabalık düşman gruplarının arasına dalıp bir kaç tanesini kısa süre içerisinde indirebiliyorsunuz. Ayrıca ölmek üzereyseniz bu özelliğiniz sayesinde ateş altından kısa süre içerisinde kaçabiliyor ve canınızı kurtarabiliyorsunuz.

  F.E.A.R 3 ‘te karşımıza çıkan en büyük yenilik ise oyundaki siper sistemi. Aslında F.E.A.R 3, ilk iki oyuna kıyasla bir hayli farklı bir yapım. Ama gelin görün ki bu farklılıkların pek çoğu seriyi ileri götürmek yerine geriye götüren cinsten. O yüzden ben sizler için bu yeniliklerden olumlu olanlarını seçeceğim. Neyse, siper sistemi demiştik. Evet, F.E.A.R 3’te ki siper sistemi, fps oyunlarında eşine az rastlanan türden bir rahatlığı bizlere sağlıyor. Gears of War serisindekine benzer bir siper sistemini oyuna adapte etmeye çalışan Day 1 Studios ekibi bu uğraşlarında bir hayli başarılı olmuşlar. Oyunda hemen hemen her nesnenin arkasına siper alabiliyorsunuz. Bu kimi zaman bir kutu, kimi zaman bir masa, kimi zaman ise bir araba olabiliyor. Ayrıca siperler arasında geçişte yapabiliyorsunuz. Orjinal oyun piyasada 90 TL civarında satılıyor.
  F.E.A.R. 3 – Kan Hızlı Akar. Korku Derinlere İşler!

  F.E.A.R 3 multiplayer deneyimi olarak, fps oyunlarında pekte rastlayamadığımız nitelikte modlara sahip. Özellikle arkanızdan gelen toz bulutuna yakalanmadan ilerlemeye çalıştığınız modda hem gerilimli dakikalar yaşıyor, hem de takım arkadaşlarınızı geride bırakmamaya çalışıyorsunuz. Fakat şunu da belirtmek isterim ki, modların farklı deneyimler sunuyor olması, bu modların uzun oynanış süreleri vaat ettiği anlamına gelmiyor. Yani oyun içerisinde bulunan online modların öyle sarıcı, uzun süre devam ettirici bir etkisi bulunmuyor.
  Oyun hakkındaki genel yoruma gelecek olursak, F.E.A.R 3’ün serinin diğer oyunlarına nazaran çok daha farklı bir atmosfere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Day 1 Studios ne yazık ki bu oyunda klasik F.E.A.R havasını pek yakalayamamış. Oyunu oynarken hiç ürküp, gerilmiyorsunuz. Oysaki ilk 2 F.E.A.R oyunu öylemiydi? Neyse, oyuna fps açısından bakarsak olumlu bir gelişim içerisinde olduğu da bir gerçek.

  http://www.extramarketim.com/f.e.a.r.-3.html

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: