Bazı Değişiklikler…

Tarihi bir olaydan dem vurarak bu yazıya girip herkesi etkileme gayesi beni kesmezdi ve kesmedi de, peki ne diyorum lan ben? İyi dinle.

Bir tarihi figür olan Herakleitos’a göre “Aynı nehirde 2 defa yıkanılmaz”, ki bu sözü yazımıza konu olan “değişiklik” tandansında bir söz olarak göz önüne alalım istiyorum ben. Bu isteğimi yerine getirin hemen. Teşekkürler.

Ama peki bu Herakleitos (nedense aklıma çitos’u getirdi o yüzden artık ona çitos diyecem-tabi bi daha adını yazmak için sebep olur mu bilmiyorum çünkü anlık gelişimlere göre değişim yaşayan yazıların vücut bulduğu site cenkozmercan.wordpress.com’da şu anın ofis aracı : zımba seçildi)….ne diyoduk…ha bu çitos denen adam var ya, herif tam emin değilim ama nereden baksan 2-3 bin sene önce yaşamıştır, kalkıp bunun dediği lafı mı referans alacaz yani? Aynı nehirde iki kez yıkanılmazmış, piyuuuu… Ben diyorum ki: Aynı nehirde 2 kez yıkanılır. Günümüz teknolojisi buna el veriyor artık! Bir sponsor bulunduğu takdirde aynı nehirde sadece 2 kez yıkanmayacağım hatta gusül abdesti de alacağım!

Ama ya değişimi baltalamadım mı bu lafı yok sayarak şimdi de? Kendimle çelişmedim mi ha? Bu basit sorunun cevabı da şu: Yok lan ne alakası var ya. Alahın çitosu bi laf dedi diye, o laf da zaman içinde yanlış çıktı diye, artık bu cümlenin konusu Clark Gable bıyığıdır. Ben bu bıyığın kesimi sırasında harcanan enerjiye hayran bir kişiyim.

“Evet değişimler sonsuz yakalarsam donsuz…” diyen bir diğer düşünür Arto bizim için daha önemli bir mihenk taşı. VE ARA BİLGİ ANI: Arto’nun gerçek adı Harutyan Dalga değerli okurlar bunu da bilin.

Dikkat etmeyenlerin gözünden kaçmış olması muhtemel cenkozmercan.wordpress.com olarak temamızı değiştirdik ve yazar kadrosuna 3 kişi daha ekledik, bununla ilgili gelişmeleri birazdan açıklayacağım ama tema değiştirirken yan tarafta ve sitenin en altında bulunan “widget” adı verilen şeylerin orjinalini hatırlayamadığım için onlar da biraz değişti, peki bu kötü birşey mi? Asla değil! Millet olarak en fazla beraber olmamız gereken bu günlerde bu değişim milli takıma yarayacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada basketbol maçlarına değinmeden geçemeyeceğim, nasıl sıçıyoruz değil mi? Adeta bulanık ve kesif sıçıyor milli takım, neredeyse kaybettiği her maçı kazanabilirdi, hep o şans ta geldi ama feçes bir kez yumuşamış, gaita bir kez tazziklenmişti, olmadı, bir daha ki sefere diyor yeni cenkozmercan.wordpress.com temamız!

Peki ya bu yazıya eşlik eden görseldeki gönderme nasıl? Her doğum yapan anne kılığında çektirdiğim bu foto ile değişim=gelişim=kuratör X natır (kımız+dambıl)/2 formülüne set çekiyorum adeta ha?  Bir resim bin nesirden iyi değil miymiş ha? Mançuryalı adaylar sizi !

Tamam artık kısa kes meges dediğinizi duyar gibi oluyorum. Çok ilginçtir aslında bu. Ben de birinizi benim kısa kes meges dediğimi duyar gibi oluyor halde görmek isterimç. Nasıl olunuyor acaba bu şekilde ? Bu yeni temamızda metin alanı eskiye oranlar biraz daha dar oluğu için daha uzunmuşçasına gözüken yazılardan ise kar ediyoruz. Eskiden 1000 karakter ile yazacağım yazıyı artık 700 karakterler aynı uzunlukta yazabilirim ne de olsa! Bir diğer değişiklik ise yazı da bold kullanıma önem verdim sanki bok var gibi. Bok olmasa olmaz zaten. Yeni doğan bir bebek bunu iyi bilir. Mama vardır, uyku vardır, bok vardır! Başka da bişi yoktur. Yine bekleriz efendim.

Not: Yeni 3 yazar aldık demiştim, inanan varsa inacını tam bu saniye kessin atsın bir pazubant gibi!

Reklamlar

Etiketler:, ,

About cenkozmercan

I do the things that I like to do and if 1 is good, 10 is a whole lot better.

17 responses to “Bazı Değişiklikler…”

  1. dorteks says :

    Yeni tema güzel olmuş Cenk kardeşim. Renkler daha sade seçmişsin eyvallah.

  2. evronas says :

    layn yeni aldığın yazarlardan biri ben miyim? eski yazarlardan kimi aldın? cuma gunu itibariyle issiz olmaya karar verdim ondan alistirma yapmaktayim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: